extension
02 اسفند 1401 - 14:49

وکلای ملت در تذکرات شفاهی چه گفتند؟/ تحریم‌های اتحادیه اروپا هیچ ارزشی برای مردم ایران ندارد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در تذکرات شفاهی خود به تحریم‌های اروپا، تورم، بازار ارز و... اشاره کرند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه شنبه 2 اسفند در تذکرات شفاهی خود به تحریم‌های اروپا، تورم، بازار ارز و... اشاره کرند.

تحریم‌های اتحادیه اروپا هیچ ارزشی برای مردم ایران ندارد

زهرا الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تذکر شفاهی خود عنوان کرد: روز گذشته اتحادیه اروپا 32 فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد که در بین تحریم شدگان بنده و 6 نماینده مجلس و برخی دیگر از وزرا حضور داشتیم، از این جایگاه و تریبون اعلام می کنم که این تحریم های کور تبدیل به عادتی برای ملت ایران شده و هیچ ارزشی برای مردم ایران ندارد.

وی تصریح کرد: ملت ایران در شنبه تاریخی 22 بهمن اعلام کردند که این تحریم ها هیچ اثری بر آنها ندارد، بنده با افتخار به عنوان یک خانم، پزشک و رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی اعلام می کنم که جرم ما دفاع از حقوق زنان و کودکان است و به همین دلیل تحریم می شویم.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: آخرین نامه ای که به دبیر کل سازمان ملل ارسال کردم، در زمینه محکومیت حادثه تروریستی شاهچراغ که در آن زنان و کودکان به شهادت رسیدند، بود.

نقش زنان در دفاع از دستاوردهای انقلاب به زیبایی تمام جلوه‌گری می‌کند

مهدی اسماعیلی نماینده مردم میانه در مجلس در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور، گفت: قطعا دلسوزی و تلاش های بی دریغ شما بر کسی پوشیده نیست اما نابه سامانی افسارگسیخته قیمت ارز، خودرو، مسکن و بسیاری از اقلام و کالاهای ضروری و نیز بی ثباتی در سیاست های اقتصادی شرایط غیر قابل قبولی را فراهم کرده و کشور را با چالش ها و مشکلات مختلفی روبه رو ساخته است.

 شورای اسلامی با بیان اینکه بارها به راه اندازی قرارگاه تخصصی جهادی اقتصادی تاکید داشته ایم، افزود: می دانیم که کشورمان دارای منابع غنی و برخوردار از سرمایه های عظیم اجتماعی و نخبگان علمی است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرند.

وی ادامه داد: مشکل اساسی سوءمدیریت است لذا باید سریعا آن را علاج نمایید، حقوق و دریافتی کارکنان، کارمندان، کارگران به ویژه بازنشستگان لشگری و کشوری متناسب با تورم و گرانی نبوده و این قشر مظلوم همواره با سختی، نگرانی و شرمندگی گذران زندگی می کنند لذا باید این دغدغه آن ها درک و مشکلشان حل شود.

اسماعیلی با اشاره به نقش برجسته زنان در کشور، گفت: نقش برجسته زنان ما که با عفت و پاکدامنی خود دوشادوش غیورمردانمان در عرصه های مختلف کشور به حمایت و دفاع از آرمان ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و نیز منویات امامین انقلاب پرداخته اند به زیبایی تمام جلوه گری می کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید بگذاریم این ساحت مقدس توسط عده قلیلی از هموطنانمان که شاید تحت تاثیر وسوسه های جهانی و شبکه های معاند در راستای ترویج سیاست های شوم بردگی و برهنگی سهل انگاری در مراقبت از حجاب و عفاف که سالیان طولانی میراث دار آن بوده ایم صورت بگیرد.

دولت از بکارگیری سیاست‌های ناکارآمد گذشته در حوزه اقتصاد اجتناب کند

منصور شکرالهی نماینده مردم کهنوج در مجلس در تذکر شفاهی ضمن قدردانی از مردم به ویژه مردم حوزه انتخابیه کهنوج و منوجان و رودبارجنوب و قلعه گنج و فاریاب برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: از دولت می خواهم برای کنترل بازار از راهکارهای عملیاتی ارائه شده توسط مجلس استفاده کند و به  آن عمل نماید.

وی افزود: انتظار می رود تیم اقتصادی دولت از بکارگیری سیاست های بدون نتیجه کنترلی گذشته اجتناب نماید و به سرعت جلسه مشترک تیم اقتصادی دولت با کمیسیون های تخصصی مجلس تشکیل و جمع بندی این جلسات مبنای تصمیم گیری دولت باشد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1048247