extension
23 آذر 1401 - 14:02

رسیدگی به پرونده متخلفان دارویی نیازمند سرعت عمل بیشتر است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس درخصوص رسیدگی به پرونده تخلفات دارویی از جمله شرکت اکتوور، خواهان سرعت عمل بیشتر قوه قضائیه شد.

همایون سامه یح نجف آبادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درخصوص تشکیل پرونده شرکت های متخلف دارویی از جمله شرکت اکتوور به دلیل اخلال در نظام دارویی، احتکار و گرانفروشی در قوه قضاییه، اظهار داشت: این انتظار از دستگاه قضا وجود دارد که همانند پرونده های ماه های اخیر به تخلفات این شرکت ها زودتر ورود پیدا کند و هر چه سریع تکلیف آن را مشخص کند.

وی افزود: متاسفانه برخی از این شرکت ها در ماه های اخیر با احتکار مواد اولیه دارو ها و همچنین بالابردن قیمت دارو با جان افراد بازی کردند که این موضوع مصداق تخلف و جنایت است و باید با این شرکت ها با اشد مجازات برخورد شود. زیرا این از هر لحاظ چه انسانی و چه شرعی درست نیست و در مسئله دارو نباید هیچ اغماضی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: طبق گفته های قوه قضاییه پرونده های این شرکت های دارویی حدود چند ماه قبل تشکیل شده است اگر زودتر به پرونده این شرکت ها رسیدگی می‌شد امروز در بازار شاهد کمبود دارو نبودیم و همچنین جان افراد بیمار و کودکان در کشور دچار خطر نبود. نباید دستگاه قضایی در پرونده های مهم دچار بروکراسی اداری شود و باید در این موضوعات سرعت عمل بالا رود.

سامه یح تصریح کرد: اکنون از دستگاه قضایی و دادستان کشور درخواست داریم تا هر چه زودتر به پرونده تخلفات شرکت های دارویی ورود پیدا کند و مجددا اجازه ندهد که سایر شرکت های دارویی با سو استفاده از موقعیت خود با جان مردم بازی کنند به نوعی این شرکت ها باید طوری نقره داغ شوند تا درس عبرت برای سایرین باشند.

وی بیان داشت: افرادی که قصد دارند با بازی کردن با جان مردم سرمایه به جیب بزنند مصداق بارز خائن هستند و درحال خیانت به مردم و کشورند زیرا جان مردم از همه چیز بالاتر است و قوه قضاییه نباید با کسانی که با جان مردم بازی می کنند مماشات کرد.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بعد از تعطیلات مجلس کمیسیون بهداشت به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد و تذکری به قوه قضاییه خواهیم داد تا هر چه زودتر به پرونده شرکت های متخلف دارویی ورود پیدا کند و گزارش آن را به مردم و مجلس ارائه کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 910439